LOGOWANIE DO LokaleNet

Interfejs graficzny

Oprogramowanie „Lokale” pracuje w systemie Windows wykorzystując wszystkie właściwości tego systemu. Program posiada przyjazny i czytelny dla użytkownika graficzny interfejs działający w trybie okienkowym. Aktywna forma programu (okno) jest akcentowane przez zabarwienie paska tytułu okna, w zależności od wersji systemu paski tytułowe okien mogą być różnie oznaczane. Komunikacja z programem odbywa się przy pomocy myszy i klawiatury za pośrednictwem interaktywnych przycisków.

 

 

W celu zapewnienia czytelności i przejrzystości okien programu, przyciski pogrupowane w tematycznych zakładkach. Niewątpliwym atutem jest fakt, użytkownicy sami mogą konfigurować, które z przycisków mają się pojawiać w zakładkach a które mają zostać ukryte, ponadto każdy z użytkowników ma możliwość stworzenia własnych zakładek, zawierających przyciski z których najczęściej korzysta.

 

 

Funkcja nawigatora okien umożliwia sprawne i szybkie poruszanie się po programie. Nawigator w formie drzewa prezentuje wszystkie okna otwarte przez użytkownika w programie, aby się między nimi przemieszczać nie ma potrzeby ich zamykania bądź minimalizowania, wystarczy kliknąć w odpowiednią gałąź nawigatora.

 

 

Dzięki opcji szybkich filtrów wyszukiwanie potrzebnych informacji w kartotekach programu staje się bardzo wygodne, a czas potrzebny na znalezienie danych ulega znacznemu skróceniu. Podobnie jak w przypadku zakładek, użytkownik ma możliwość indywidualnego ustawienia szybkich filtrów z których będzie korzystał.